portfolio thumb

Katerina Lankova

Vyrůstala v Proseči pod Ještědem. Šití bylo vždy jejím koníčkem, a ačkoliv v období dospívání ještě neměla jasnou vizi své budoucnosti, její zájem ji nakonec přivedl na Střední průmyslovou školu textilní, obor Oděvnictví. Po maturitě ji touha po dobrodružství dovedla do Londýna, kde se nejen zdokonalila v angličtině, ale především; kde poprvé viděla opravdovou módu.

V roce 2001 ji osud přivedl do Aspenu. Zde, inspirována všudypřítomnými horami a lyžováním, vyrobila svůj první model lyžařských kalhot, který záhy sklidil obdiv. Katerina, vědoma si talentu, který chtěla dále rozvíjet, se rozhodla přestěhovat do jednoho z center módního světa - New Yorku. Ten se brzy stal jejím domovem a dodnes nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Začátky však nebyly jednoduché. Získat stálou klientelu zámožných žen, jak v New Yorku, tak v Aspenu, nakonec trvalo přes deset let vytrvalé práce a odříkání.

Katerina ráda pracuje přímo s klienty. A ačkoliv dokáže vyrobit téměř cokoliv, jejím zaměřením je speciální lyžařské oblečení pro dámy v Aspenu. Ráda též pracuje s lidmi z hudební scény, např. s Missy Elliott nebo Lil Kim, se kterou pokračuje úspěšná spolupráce, a to díky kostýmu na BET Awards, ve kterém Lil Kim vystupovala. Podobná verze kabátu nakonec měla úspěch i mezi stálými klientkami. Kabát reprezentuje její osobní styl a je ukázkou typického kombinování různorodých materiálů a využívání asymetrie.

Veškerá její tvorba je inspirována vlastní potřebou cítit se a vypadat určitým stylem a zároveň této potřebě neobětovat pohodlí. I proto Kateřina Lankova nosí pouze oblečení vlastní značky.

Její kolekce bude v ČR k vidění poprvé, a to v podobě alegorické cesty místy, které ovlivnily její život a práci.

Podrobnosti