portfolio thumb

Pavel Berky

Úspěšný návrhář Pavel Berky (narozen 9.11.1986 v Rimavské Sobotě na Slovensku), navrhuje od roku 2013. Pavel žil 3 roky v Londýně, nyní žije a tvoří v Praze. Pavel Berky studoval Střední uměleckou školu Trenčín, obor modelování a navrhování oděvů, následně pokračoval na Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze – Ateliér módní tvorby, kde setrval 3 roky.

Pavlova tvorba se zaměřuje na dámskou modelovou tvorbu, vyznačuje se nápaditým designem a originálními střihy. Pracuje s trendy, které dokáže zpracovat do nadčasových kousků. Zúčastnil se několika významných módních akcí doma i v zahraničí, kde jeho přehlídky patřily vždy k těm nejpozoruhodnějším. Své kolekce předváděl například na Central Europe Fashion Days v Budapešti. V roku 2016 vyhrál americkou soutěž v Salt Lake City, a mohl tak rok poté představit svou kolekci v rámci New York Fashion Week. Ten samý rok zvítězil v českém projektu pro mladé oděvní značky The Way a získal tak podporu pro rozvoj své vlastní.

Po skončení projektu začala značka Pavel Berky nabírat nový směr. Stala se více dynamickou a pro zákazníky začala nabízet dostupnější produkty. Největším bestsellerem se stala větrovka, kterou Pavel navrhnul z vyřazených armádních padákovin z druhé poloviny 80. let. Pro velký úspěch byla nakonec zařazena do stálé nabídky a prodává se dodnes.

V rámci projektu Top Fashion Week představí Pavel zcela novou kolekci. Jeho přehlídky byly vždy zárukou skvělého módního zážitku, bude se tedy na co těšit.

Podrobnosti